اگر شخصی محجبه و چادری هستید و همیشه در انتخاب روسری یا شال مشکل دارید، بهتر است موارد مهمی را در نظر بگیرید؛ در این صورت خواهید دید که انتخاب آسانی خواهید داشت. برخی از نکات مهم درباره خرید شال و روسری مناسب چادر در این متن ذکر شده اند.

 نکات مهم و قابل توجه هنگام خرید شال و روسری برای چادر

اگر محجبه هستید و قصد خرید روسری یا شال برای زیر چادر دارید می بایست به موارد زیر توجه کنید:

 • توجه به شیک پوشی یکی از عوامل اصلی در خرید شال و روسری چادر است.

زمانی که صحبت از حجاب و محجبه بودن می شود، بسیاری از افراد در ذهنشان می گویند چادر که نیازی به روسری یا شال خاصی ندارد، چرا که پوشیده شده و دیده نمی‌شود. اما این افکار و سخنان کاملا اشتباه است؛ چه بسیارند بانوان محجبه ای که تیپی بسیار شیک تر از افراد مانتویی دارند و همیشه مرتب و منظم اند

بنابراین یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید شال و روسری مناسب چادر برای خودتان یا دیگران می بایست رعایت کنید این است که دقت کنید شال یا روسری برازنده شخص مورد نظرتان باشد و همچنین مد روز باشد، چرا که شخصی که در عصر حاضر زندگی می کند و همچنین استایلی محجبه دارد، دوست دارد که علاوه بر سایر فعالیت های روزمره اش حجابش نیز به روز و شیک باشد.

شال زرد مخصوص چادر

برای مشاهده و خرید بر روی عکس کلیک کنید

 • هنگام خرید شال و روسری برای زیر چادر از جنس مناسب آن غافل نشوید.

اگر چادر معمولی سر می کنید نباید از روسری یا شالی استفاده کنید که باعث شود چادر روی سرتان نایستد. به بیانی دقیق ‌تر می‌توان گفت که بهتر است از شال و روسری نخی مناسب چادر استفاده کنید. شال و روسری های نخی و پنبه ای دارای حداقل میزان پلاستیک درون خود هستند که این امر باعث می‌شود شدت لیز و سر بودن آنها بر روی سرتان کمتر شود.

اما اگر می خواهید روسری برای چادر عربی انتخاب کنید، در این صورت دستتان در انتخاب و خرید شال و روسری برای چادر کمی بازتر خواهد بود و می توانید از روسری هایی که ساتن هستند نیز استفاده کنید.

البته برای هر دو گروه یعنی کسانی که چادرعربی و یا چادر معمولی سر می ‌کنند بهتر است که روسری یا شالشان نخی باشد تا راحت تر باشند و دائم نگران نباشند که حجابشان به هم خواهد ریخت.

 • نحوه بستن روسری زیر چادر

علاوه بر عواملی چون شیک پوشی و جنس که می ‌توانند در خرید شال و روسری مناسب برای زیر چادر بسیار موثر باشند، خوب بستن شال و روسری زیر چادر نیز امری است که نباید از آن غافل شد.

فکر کنید که شما هنگام خرید شال و روسری برای چادرتان تمامی نکات را رعایت کرده اید و حال زمان سر کردن آن بر روی سرتان است؛ اگر روسری را به شکلی منظم و شیک بر روی سرتان تنظیم نکنید، در این صورت شما شخصی شلخته و نامرتب جلوه خواهید کرد. همچنین ممکن است به علت بی دقتی در بستن شال و روسری تان، حجابتان به کلی به هم بخورد و برایتان دردسر ساز شود. این مورد می تواند به شیک پوشی نیز مرتبط باشد؛ چراکه نحوه سر کردن روسری یا شال بر روی سر، یکی از عوامل مدرن و به روز بودن است.

شال مناسب چادر طرح خطای دید

برای مشاهده و خرید بر روی عکس کلیک کنید

 • رنگ روسری مناسب چادر
   بعضی از شما شاید با خود بگویید که هنگام انتخاب و خرید روسری برای چادر یا شال باید رنگ تیره آن ها را انتخاب کرد؛ باید بگوییم که در اشتباه به سر می برید.
  شما باید هنگام خرید شال و روسری رنگی را انتخاب کنید که متناسب با چهره تان باشد. به فرض مثال شما فردی با پوست سبزه هستید، اما روسری را انتخاب می کنید که رنگی بسیار تیره دارد؛ بدیهی است که در این صورت هنگام سر کردن این روسری بر روی سرتان به همراه چادر سیاه، رنگ پوستتان حتی تیره تر از قبل نیز نمایان خواهد شد که این اصلاً برای یک ظاهر مرتب و شیک مناسب و برازنده نیست.
 • هنگام خرید به اندازه آن ها دقت کنید.
   اگر فردی هستید که علاوه بر سر کردن چادر و داشتن حجاب کامل اسلامی، دوست دارید که هنگام بستن شال زیر چادر ملی اندازه آن به حد کافی بزرگ باشد تا راحت باشید، بهتر است از شال یا روسری کوچک استفاده نکنید؛ در غیر این صورت نمی توانید به آسانی موها و گردن خود را به صورت کامل بپوشانید.

روسری مناسب زیر چادر طرح F

برای مشاهده و خرید بر روی عکس کلیک کنید

هنگام بستن روسری قواره بزرگ زیر چادر بهتر است کمی حوصله به خرج داده و از روش های به روزی که در اینترنت و یا سایر فضاهای مجازی برای بستن روسری برای چادری ها و افراد محجبه ارائه می ‌شود، استفاده کنید. چرا که در این صورت هم حجابتان را با روسری قواره بزرگ رعایت کرده اید و هم مرتب و زیبا جلوه خواهید کرد.
 • کیفیت روسری برای زیر چادر
  هنگام خرید شال و روسری مناسب چادر ، اصلی ترین و ابتدایی ترین نکته ای که قبل از هر موردی باید مدنظر قرار دهید، توجه به کیفیت روسری یا شالی است که می خواهید آن را خریداری کنید.
   اگر جنس مورد نظر شما کیفیت کافی و لازم را نداشته باشد، پس از مدتی استفاده از آن ها مجبور خواهید شد که دوباره هزینه ‌هایی را متحمل شوید. اما اگر به کیفیت توجه کنید تا مدت ها مجبور نخواهید شد که روسری یا شال نو خریداری کنید و دچار زیان مالی شوید.
 • خرید روسری برای چادری ها
   اگر قصد خرید و بستن روسری زیر چادر را دارید، بهتر است ابتدا تمامی مدل ها، کیفیت ها، اندازه ها، جنس ها و... را ببینید و سپس با خیالی آسوده دست به انتخاب بزنید.
   شما با مراجعه به فروشگاه اینترنتی بانوکده و خرید شال و روسری از آنجا خواهید دید که کیفیت اولویت اصلی تولیدکنندگان است.
   پس از اطمینان از کیفیت، می توانید روسری ها و شال ها را در انواع طرح ها، رنگ ها، اندازه ها ببینید، بپسندید و سفارش دهید. سفارشات شما طی 1 تا 3 روز تولید و سپس برای شما ارسال میشوند. هر سوالی داشتید حتما در واتساپ با ما در میان بزارید خوشحال میشیم بتونیم راهنماییتون کنیم, کافیه روی شماره روبرو کلیک کنید تا وارد واتساپ بشید : 9911264701