همه میدونن هر شال یا روسری برای یک مناسبت ساخته شده. مهم ترین نکته در  خوش تیپی اینه که لباس مناسبی رو برای هر جا و مکانی انتخاب کنیم که این  نکته در شال و روسری هم باید دقت بشه . وب سایت بانو کده در این مقاله  بهتون کمک میکنه تا بدونین چطور هر روسری و شال رو برای موقعیت های مناسب  خودشون انتخاب کنین...

سر کار

اینجا بیشتر به محل کار شما مربوط میشه و بستگی به کارتون داره و چون ساعت ها باید روسری سرتون باشه اولین گزینه ای که به فکرتون میاد راحتیه روسری هست و روسری های مجلسی و طرح دار و ... برای محل کار اصلا مناسب نیستن . اصولا در محل کار یک شال ساده و یا یک روسری مشکی نخی تک رنگ استفاده میشه (بستگی به جو محل کاری داره که اگر مکان صمیمی و دوستانه ای باشه حتی میشه از روسری های مجلسی هم برای خوش تیپی استفاده کرد ) 

دیدار اول

در دیدار اول همیشه باید سعی کنین که خودتون باشید نه اینکه مصنوعی باشید ، میتونین از بین لباس های سبک خودتون که زیبایی دارن و نو هستن استفاده کنین که راحت و شیک و ساده باشید . برای شال و روسری هم روسری ای با طرح های درشت و رنگی و یا ساده با رنگ های روشن یک انتخاب عالی برای اولین دیدار و این روز خاص هست .

روسری نخی دست دوز اعلا
روسری حریر گارزای

دوستان و اشنایان

دیداری که میتونه در جایی مثل رستوران یا یک کافه باشه مثلا برای جشن تولد و یا یک دیدگاه معمولی و دوستانه, برای این مناسبت ها استفاده از یک روسری با رنگ روشن و یا گلدار و خوش طرح یک انتخاب بسیار مناسب و عالی هست.

مهمانی های خانوادگی

همه در مهمانی های دورهمی و خانوادگی دو گزینه رو مد نظر میگیرین یکی راحتی پوشش و یکی خوش تیپ بودن . پس نکته اول انتخاب یه روسری ای که لیز نمیخوره و سر نیست و روی سر راحته بهترین انتخاب میتونه باشه و نکته بعدی رنگ اونه که بستگی به بقیه لباس هاتون داره اما دقت کنین که زرق و برق نداشته باشه.

برای انتخاب لباس مناسب مقاله : انتخاب کدام لباس مناسب من است ؟  میتونه کمک زیادی بهتون بکنه.

عروسیها

همیشه توی عروسی بهترین لباس های خودتون رو بپوشین و دقت داشته باشید رنگ های سفید مخصوص لباس عروس هست و شما به عنوان مهمان لازمه که لباس های تیره مثل لباس شب رو انتخاب کنین . و البته در اینجا لباس های زرق و برق دار مثل لمه یا ساتن هم میتونین مد نظر داشته باشین .

همچنین بخوانید:
کدام لباس برای جشن عروسی مناسب است؟

مهمانی های شبانه

مهمانی های شبانه که اصولا در تالار یا رستوران برگزار میشه بهترین مکان برای سر کردن روسری های پر طرح و مجلسیتون هست. طرح های درشت و سنگین با رنگ هایی که با دیگر اجزای لباستون ست هستن بهترین گزینه برای مهمانی های شبانه است .

ختم یا مراسم های مذهبی

در چنین مراسم های نوع پوشش حرف اول رو میزنه و بسیار مهمه . لازم به ذکر نیست که باید از رنگ مشکی برای پوشش استفاده بشه که باید روسری های طرح دار و لمه و ... رو فراموش کنین اما اگر طرحی همرنگ پارچه ی روسری دارن ( به عنوان مثال یک روسری ساده یا ساتن مشکی که طرح گل برچسته به همان رنگ مشکی روی آن دارد گزینه ی مناسبیست )

همچنین بخوانید:
چهار راز مهم برای انتخاب روسری و شال مناسب