4 نكته برای انتخاب شال و روسری مجلسی

انتخاب روسری ها و شال های مجلسی همیشه یكی از چالش هایی هست كه خانم‌ها با اون مواجه هستن. گزینه های زیادی وجود دارن كه باید در این انتخاب لحاظ بشن تا بتونن یک استایل شیك و مناسب بسازن. چه رنگی انتخاب بشه؟ چه طرحی؟ چه جنسی باشه و … بانوکده در این راهنما بهتون می گه چه گزینه‌هایی برای یه مراسم رسمی مناسب هستن.

همچنین بخوانید :
کدام لباس برای جشن عروسی مناسب است؟


انتخاب رنگ مناسب

به جز برخی مناسبت ها كه باید رنگ مناسب شون انتخاب بشه. مثلا برای مراسم ترحیم رنگ مشكی خالص تنها گزینه هست و برای عروسی بهتره رنگ سفید ساده رو انتخاب نكنین و این رنگ و در اون شب فقط برای عروس بذارین. رنگ رو باید براساس سایر اجزای لباس‌هاتون انتخاب كنین و محدودیت زیادی در این گزینه ندارین.

روسری و شال طرح دار یا ساده؟

هر دو گزینه‌ی ساده و یا طرح دار میتونن برای شال و روسری مجلسی مناسب باشن. این انتخاب بیشتر بستگی به سایر لباس هایی كه انتخاب می كنین داره.

به تناسب زیورآلات با شال و روسری مجلسی توجه كنین

زیورآلات بیشتر دور صورت شما هستن، همونجایی كه شال و روسری هستن. اگر از زیورآلات شلوغ و پر‌زرق استفاده می‌كنین یک شال یا روسری ساده گزینه خوبیه. هم امكان بیشتر دیده شدن زیورآلات رو می‌ده، هم شما رو شلوغ و به هم ریخته نشون نمی‌ده. به علاوه به خاطر داشته باشین كه در استفاده از زیورآلات زیاده روی نكنین. حتی اگر یك ست كامل از زیورآلاتی درشت و بزرگ دارین، گزینه شیك تر این هست كه همه رو باهم استفاده نكنین.

همیشه جنس اولویت نیست

برای انتخاب روسری و شال مجلسی درسته كه همیشه جنس‌هایی مثل حریرو ابریشم پیشنهاد می‌شن، اما گاهی وقت‌ها یه شال و روسری نخی هم می‌تونه مناسب باشه، به شرط اینكه طرح شیك و مناسب داشته باشه. پس دراین گزینه علاوه بر جنس پارچه باید به طرح اون هم توجه كنین.