شال نخی یکی از ابتدایی ترین لباس زنانه تابستانی در ایران است. که برای  فرار از گرمای تابستان تولید شد و مدتی بعد به دیگر کشور ها نیز صادر شد .  این نوع شال های خنک در ایران و سایر کشور های اسلامی طرفداران زیادی دارد  . خرید شال نازک تابستانه زیاد مرسوم شده است که از نخست انقلاب الی به  حال گواه تغییراتی چند در مدل و طرح و رنگ های شال نخی تاسبتانه بودیم.  تولیدات ایرانی هر کجا لازم دانسته تغییراتی در گونه پوشش سر بانوان برپا  کرده که امری بسیار طبیعیست که در تاریخه ایران نیز قابل مشاهده است .

تنوع در شال نخی تابستانی

تنوع در شال نخی تابستانی

 برای خریدن شال نخی میتونین طرح های جدید و خاصی و متفاوتی رو در بازار پیدا کنین. برای داشتن بهترین انتخاب باید دقیقا سلیقه خودتون رو بشناسین تا بتونین گونه و جنس و طرح شال مورد نیاز خودتون رو تهیه کنین. یکی از شال های نخی که در بین خانوم های جوان تر بسیار دیده میشود شال نخی پوم دار هست که یکی از جدید ترین مدل های برای این نوع است که رکورد دار فروش در سال 98 بوده و بی شک در کمد هر خانومی میتونید این مدل شال نخی رو پیدا کنین. 

یکی دیگه از شال های پرطرفدار شال نخی مونو کروم هست که اغلب پسند استایل های کژوال هستن. 

از دیگر شال های پرطرفدار در سال های اخیر شال نخی تابستانه گل دار بوده که هنوز هم در بین خانوم ها طرفداران زیادی دارد که مورد استفاده برای دور همی و کارهای روزمره میباشد. شال های نخی طرحدار که طرح های گلهای شلوغی دارن بهتر است در کنار مانتوهای ساده استفاده بشن . شال های نخی که طرح آن از پوست و شکل حیوانات هست کماکان در بین دختران جوان پیروان بسیاری دارد. شال نخی طرح های گوناگون و بیشماری دارد که ترکیب رنگ سفید و مشکی آن را با هر مانتویی ست میکنند

انواع ترکیب رنگ در شال های نخی تابستان

انواع ترکیب رنگ در شال های نخی تابستان

ترکیب رنگ در شال نخی تابستانی اهمیت زیادی دارد. اگر یادتون باشه پارسال ینی در سال 98 رنگ پاستلی از رنگ های محبوب سال شناخته شد که این رنگ یک جور ارامش رو برای سایرین به هستی میاورد و شما با داشتن این رنگ احساس خنکی میکنید که در ترکیب با رنگ های مکمل استایل فوق العاده ای را برای شما به وجود میاورد . جالبه که رنگ های سرد حتی باعث میشه اطرافیان احساس خنکی کنند و حس ناچیز شدن عتش گرمای تابستان بهشون دست میده که بهتره بیشتر از رنگ های سرد استفاده کنین . برای کاهش گرمای تابستان از ترکیب رنگ های سفید و ابی در لباس های تابستانه و شال نخی بهره‌گیری کنین. یکی از ترکیب های مکمل که نقش زیبایی را تولید میکنند رنگ سبز و قرمز در کنار هم است. البته غیر از این رنگ ها رنگ های دیگری هم هستن که واقعا ترکیب انها طرح زیبایی رو فرآوری میکنند. مثل رنگ سبز و زرد که مناسب برای فصل تابستان به شمار میان. یا رنگ ابی با نارنجی پر رنگ

چرا استفاده از شال نخی در تابستان ؟

چرا استفاده از شال نخی در تابستان ؟

دلایل بسیار زیادی برای استفاده از شال نخی برای تابستان وجود دارد اما اینجا میخوایم دلیلی بیاوریم که شما رو کاملا متقاعد میکنه برای کارگیری این نوع شال در تابستان. مهم ترین دلیل برای استفاده از جامه های تابستانی گرمای تابستان میباشد و دلیل بعدی گرمازدگی و بیماری های پوستی خاص گرماست که شال نخی میتونه از بروز این بیماری بازدارندگی کنه. ریزش مو و شوره یکی از رایج ترین مرض هاییست که در اثر گرمای زیاد برای پوست سر بوجود میاید که شال نخی تنها راه نجات است.

چگونه در تابستان بهترین تیپ را داشته باشیم؟

همچنین بخوانید :
شال و روسری ماه تولد من چه رنگیه ؟

چگونه در تابستان بهترین تیپ را داشته باشیم؟

رنگ خوشحال و خنثی و ترکیب آن در کنار هم میتونه بهترین مد و تیپ را در تابستان برای شما بسازه. هرگز از لباس های تیره و مشکی که گرمای زیادی رو جذب میکنه و لباس های تنگ استفاده نکنین هر چند لباس های خیلی گشاد هم گزینه مناسبی به حساب نمیاد. گزینه مناسب به کارگیری جامه ها و شلوار خنک میباشد که راحتی و ارامش رو برای شما در گرمای تابستان بوجود میاورد. و اما یکی از مهم ترین گزینه ها برای استایل تابستانی استفاده از شال نخیست. همانطور که پیشتر گفتیم استفاده از رنگ های مکمل برای شال نخی و سایر لباسهاتون رو فراموش نکنید به طور نمونه کت های تابستانی خنک و بلوزهای تابستانی و یا استفاده از سارافون یک تیپ و مدلی عالیست.

شال و روسری نخی