در سایت بانوکده می توانید تعداد زیادی از شال و روسری را ببینید بدون آن که اذیت شده و از منزل خارج شوید؛ این سایت علاوه بر طراحی های متفاوت، در انتخاب بهترین رنگ روسری و شال نیز شما را راهنمایی می کند.

یکی از دغدغه های خانم های شیک پوش، انتخاب شال و روسری مناسب و ست کردن آنها با لباس های دیگر می باشد. زمانی که این خانم ها به خرید میروند، علاوه بر توجه به هماهنگی رنگ شال یا روسری به لباس و اکسسوری خود به تناسب رنگ آنها با رنگ پوست خودشان نیز توجه میکنند. ما در این مقاله می خواهیم به شما کمک کرده تا بتوانید رنگ شال برای پوست سبزه و گندمی و همچنین پوست سفید را به راحتی انتخاب کنید.

چه رنگ روسری به پوست گندمی میاد ؟ اگر پوست سبزه یا گندمی دارید این متن می تواند بهترین کمک برای یک انتخاب خوب در خرید روسری باشد .

انتخاب هماهنگی بین روسری و شال با رنگ پوست و همینطور سایر اجزای لباس از  اهمیت بالایی برخوردار است. . پس اگر دنبال شال و روسری ای متناسب با رنگ  پوستتان هستید با ما باشید.بیشتر ما سعی میکنیم طرح و یا رنگ شال و روسری  رو با اجزای دیگر لباس مثل کفش و کیف و یا مانتو و ... ست کنیم اما فراموش  میکنیم که رنگه انتخابی ما متناسب پوست صورتمان هست یا نه ! حتما تا بحال  متوجه شدید که برخی از روسری ها به رنگ پوست شما نمیخورند پس همیشه در نظر  داشته باشید که قبل از خرید روسری و انتخاب طرح و رنگی ست شده با اجزای  لباستون به این دقت کنید که متناسب رنگ پوسستان باشد و این نکته ی مهم  تریست به دلیل اینکه شال و روسری نزدیک به صورتتان است و انتخاب درست آن  زیبایی خاصی برای پوست شما به ارمغان میاورد. در ادامه قواعدی را به شما  میگوییم تا بتوانید بهترین انتخاب رو در خرید شال و روسری داشته باشید

رنگ شال برای پوست سبزه

 آیا میدانید رنگ شال مناسب پوست سبزه کدام است؟ و یا چه رنگ روسری به پوست سبزه میاد؟ و یا کدام رنگ مقنعه برای پوست سبزه مناسب می باشد؟ برای دانستن تمام این سوالات به این قسمت از مقاله توجه کنید.

اگر فردی با پوست سبزه می باشید، بدانید دنیا به شما روی خوش نشان داده و شما را جزء افراد خوش شانس قرار داده است، زیرا رنگ مناسب پوست گندمی و سبزه بسیار متنوع و زیاد است. اگر افرادی که دارای رنگ پوست سبزه می باشند، رنگ لباس یا شال و روسری خود درست انتخاب کنند، افرادی برنزه و جذاب می‌شوند اما اگر انتخاب نادرستی داشته باشند، رنگ پوست آنها سیاه و تیره به چشم می آید. رنگ پوست سبزه به دو نوع تقسیم می شود: پوست گندمی و سبزه متوسط و پوست سبزه تیره.

 • رنگ شال و  لباس مناسب برای پوست گندمی و سبزه متوسط : افرادی که پوست گندمی و سبزه متوسط دارند، پوستشان نه خیلی روشن است و نه خیلی تیره و تناژ پوست آنها گرم می باشد. این افراد می‌توانند از رنگهای سبز یا آجری روشن استفاده کرده و همچنین روسری و مقنعه هایی با پارچه هایی براق در تناژ رنگی سرمه ای یا زرشکی، رنگ مناسب پوست گندمی و سبزه می باشد. بنابراین به طور کلی برای انتخاب رنگ شال برای پوست سبزه بهتر است یکی از رنگ های زیر مورد توجه قرار گیرد.
 1. سفید: اولین رنگ شال مناسب پوست سبزه، رنگ سفید می باشد زیرا این رنگ باعث می شود تا جذابیت چهره بیشتر شود.
 2. صورتی: یکی دیگر از رنگ های بسیار ایده آل و خوب برای  خانم هایی که رنگ پوستشان سبزه و گندمی باشد، رنگ صورتی است به خصوص در فصل بهار و تابستان.
 3. لیمویی: رنگ لیمویی نیز برای پوستهای سبزه بسیار مناسب است.
 4. زرشکی و خرمایی: یکی از رنگهای شال و روسری در فصل زمستان مناسب برای افراد سبزه، زرشکی و خرمایی می باشد.
 5. سبز زیتونی: یکی دیگر از رنگ مقنعه برای پوست سبزه، رنگ سبز با تن زیتونی می باشد.
 6. مشکی: اگر پوست سبزه دارید و استایل کلاسیک و رسمی را بیشتر دوست دارید، رنگ مشکی را به شما پیشنهاد می کنیم.
 7. رنگ نارنجی: اگر لباس انتخابی شما کرم رنگ باشد و پوست سبزه نیز داشته باشید، با رنگ شال نارنجی بسیار جذاب خواهید شد
 • رنگ شال مناسب پوست سبزه تیره: اگر پوست سبزه تیره ای دارید پیشنهاد می شود که به هیچ عنوان رنگ روسری و شال خود را مات و کدر انتخاب نکنید، زیرا این رنگ ها درخشش طبیعی پوست شما را از بین برده و از جذابیت شما می کاهد. رنگهای زیر مناسب برای پوست های سبزه تیره می باشند.
 1. آبی کاربنی: یک رنگ شال برای پوست سبزه تیره که هرگز نباید آن را فراموش کرد آبی کاربنی است.
 2. زرد روشن: یکی دیگر از این رنگها، زرد روشن است زیرا بازتاب این رنگ درخشش طبیعی پوست شما را چند برابر می کند.
 3. رنگ خاکی: یکی از بهترین رنگ مقنعه برای پوست سبزه، رنگ خاکی است.
 4. رنگ ارغوانی و بنفش: این دو رنگ دیگر نیز می تواند زیبایی شما را چند برابر کند.
 • شناخت سردی و گرمی پوست

برای گزینش شال و روسری متناسب با رنگ پوستتان یک قانون کلی وجود دارد و آن این است که باید بدانید رنگ پوسستان در طیف [ سرد ] و [ گرم ] در کجا قرار دارد.

اگر نمیدانید رنگ پوستتان در کدام دو طیف رنگیست میتواند از ازمایشی استفاده کنید به اسم ( آزمایش دست بند طلایی ).
برای اینکه این کار را انجام دهید  نیاز به یک دست بند طلایی و یک دست بند نقره ای دارید. دست بند نقره ای را روی یک مچ دست و دست بند طلایی را روی مچ دیگر دست قرار دهید و ببینید با کدام دست بند پوست شما سرحال تر و روشن تر و سالم تر نشان داده میشود تا سردی و گرمی پوست خود را بشناسید.
پس از انجام این کار دقت کنید ببینید اگر دست بند نقره ای پوست دستتان را شفاف تر و زیباتر نشان میدهد پوست شما سرد است و اگر با دست بند طلایی پوستتان خوش رنگ تر نشان داده میشود پوست شما گرم است.

البته به یاد داشته باشید رنگ خنثی هم برای هر پوستی پسندیده است اما اگر طیف رنگ پوستتان را بشناسید به شما در انتخاب بهترین شال و روسری کمک شایانی میکند که نه تنها زیبایی شما را دو چندان میکند بلکه اعتماد به نفس بیشتری به شما دست میدهد.

 •  چه روسری به پوست سفید بیشتر میاد؟

حال که آشنا شدید چه رنگ شال برای پوست سبزه مناسب می باشد، بهتر است شال و روسری متناسب پوست سفید را نیز به شما معرفی کنیم. اگر پوست سفید و روشنی دارید بهتر است یکی از روسری های با رنگ قرمز، آبی و سبز را انتخاب کرده تا جذاب و شیک پوش شوید. انتخاب یک روسری و شال مناسب برای رنگ پوست سفید، بسیار دشوار می باشد زیرا اگر این افراد کمی در انتخاب رنگ شال دچار اشتباه شوند، چهره ی آنها رنگ پریده و بی حال به نظر می رسد. به عنوان مثال انتخاب روسری هایی با رنگهای خیلی کمرنگ و یا خیلی روشن، از آنها فردی بی حال و بی روح به نمایش می گذارد.

بنابراین بهتر است افراد سفیدپوست رنگ‌هایی را انتخاب کند که آنها را سرحال و شاداب تر نشان دهد اگر هم می خواهند به عنوان مثال رنگ سفید را برای خود انتخاب کنند بهتر است از روسری طرح دار سفید رنگ استفاده کنند. پیشنهاد می شود علاوه بر رنگ های قرمز، آبی و زرد که در بالا به آن اشاره شد، افراد سفید پوست، رنگ های سرد مانند رنگ های زیر را برای انتخاب روسری و شال مورد نظر استفاده کنند.

 • بنفش: یکی از رنگ هایی که افراد سفید پوست را جذاب تر می کند رنگ بنفش است.
 • یاسی: یکی دیگر از رنگ های مناسب برای افراد سفید پوست رنگ یاسی است.
 • صورتی: رنگ صورتی چهره افراد با پوست سفید را شاداب و سرحال می کند.
 • فیروزه‌ای: برای داشتن چهره ای درخشان و جذاب برای افراد سفید پوست، انتخاب رنگ شال و روسری فیروزه ای می باشد.

رنگ روسری برای پوست سفید

برای مشاهده و خرید روی عکس کلیک کنید

 • انتخاب بهترین رنگ روسری و شال برای پوست های گندم گون و سبزه

اگر پوست گندم گونی دارید، در انتخاب بهترین رنگ روسری و شال نباید خودسرانه دست به انتخاب بزنید؛ نکات مربوطه را در زیر بخوانید:

شناخت انواع رنگ پوست گندمی

در انتخاب رنگ روسری برای پوست گندمی نخستین مرحله ای که باید طی کنید این است که رنگ پوستتان را بشناسید؛ باید ببینید که پوست گندمی شما روشن است یا تیره؛ چرا که افراد گندم گون رنگ پوست هایی شبیه به هم ندارند.
 اگر از مرحله شناخت رنگ پوستتان گذشتید اکنون زمان آن است که بدانید چه رنگی برای شما مناسب تر است. پوست های گندمی تا حدودی تیره هستند، اما همان طور که گفته شد این میزان در افراد مختلف متفاوت است. پوست های گندمی نباید از رنگ هایی با تناژ تیره استفاده کنند، چرا که باعث کدر دیده شدن پوستشان می شود. آنان باید روسری یا شالی را انتخاب کنند که باعث شاداب شدن چهره شان شود. بهترین پیشنهاد برای این افراد رنگ هایی روشن و شاد است؛ برای مثال رنگ سبز روشن یا صورتی، پیشنهاد مناسبی برای این افراد است ؛ اما اگر رنگ پوستتان تمایل زیادی به گندمی بودن دارد ، باید رنگ هایی روشن تر از رنگ های پیشنهاد داده شده را انتخاب کنید.
خانم هایی که رنگ پوست متوسطی دارند یعنی نه خیلی روشن و نه خیلی تیره دستشان در انتخاب رنگ ها بازتر است. آنها میتوانند رنگ آجری روشن یا رنگ سبز را انتخاب کنند. روسری های براق با طیف رنگی زرشکی یا سرمه ای هم انتخابی مناسب است.

برای پوست های سبزه یا گندمی بهتر است از رنگ شال روشن استفاده کنند زیرا بهترین رنگ شال برای پوست گندمی است و پوست را روشن تر نشان میدهد و رنگ شال یا روسری تیره برای این رنگ پوست مناسب نیست و پوست را تیره تر هم میکند. البته رنگ های مشکی و سفید میتواند این نوع پوست را زیبا نشان دهد.
دقت داشته باشید اگر رنگ پوستتان متوسط یعنی نه خیلی روشن و نه خیلی تیره است برای ازادی بیشتر در رنگ و طرح شال و روسری باید به ارایش - تیپ و سلیقه خودتان هم دقت داشته باشید

بهترين رنگ شال براي پوست گندمي

رنگی مناسب برای پوستی که تمایل کمی به گندمی بودن دارد .

برای مشاهده و خرید روی عکس کلیک کنید

 • در انتخاب رنگ روسری و شال برای پوست سبزه به چه نکاتی باید دقت کرد ؟

پس  از بررسی پوست های گندم گون و بیان نکات مهم در مورد اینکه چه رنگ شالی به  پوست سبزه میاد ، اکنون می خواهیم کمی درباره بهترین رنگ روسری برای پوست  سبزه صحبت کنیم:
 پوست سبزه تمایل زیادی به سمت سیاهی دارد، اما سیاه کامل نیست؛ یعنی تا حدودی رنگ پوست آن ها نسبت به افراد دیگر تیره تر است.
 در  انتخاب بهترین رنگ روسری برای افرادی که پوست سبزه دارند باید گفت که رنگ  های تیره باعث تیره تر شدن رنگ چهره آنان می شود؛ شاید با خود بگویید  افرادی که پوست سبزه دارند، چهره چندان دلنشینی ندارند و هیچ رنگی برازنده  آنان نیست؛ اما در بسیاری از مواقع دیده شده که افراد با پوست سبزه، تیپ و  ظاهری جذاب تر از افرادی با پوست روشن دارند؛ چرا که در انتخاب بهترین رنگ  روسری و نیز سایر لباس هایشان ، دقت فراوانی به خرج داده اند. این افراد  بهتر است نه از رنگ های تیره استفاده کنند نه از رنگ های روشن؛ چون همان  طور که گفته شد رنگ تیره باعث تیره تر شدن چهره شان می شود. رنگ روشن نیز  عیوب چهره شان را بیشتر نشان می دهد ؛ بهتر است آنان از رنگ هایی که نه  زیاد پررنگ هستند و نه زیاد کم رنگ، استفاده کنند.

 • چه رنگ لباسی به پوست سبزه میاد؟

همانطور که گفتیم تناژ پوست افراد سبزه گرم است، بنابراین این افراد باید به سراغ لباس هایی با رنگهای گرم بروند تا جذاب و شیک پوش شوند. اگر این افراد رنگ لباسشان را یکی از رنگ های سرد انتخاب کنند، چهره آنها کدر و وارفته می شود، ولی اگر در هر صورتی رنگ لباس آن ها رنگ سرد بود بهتر است شال و روسری ای انتخاب کنند که رنگ گرم داشته باشد تا سردی آن را خنثی کند. در زیر نکاتی آورده شده است که افراد سبزه می توانند با توجه به آنها لباس مناسب خود را پیدا کنند.

 1. لباس هایی با رنگ تند: این رنگ لباس، علاوه بر این که به رنگ پوست سفید می آید به رنگ پوست سبزه نیز می آید، بنابراین رنگ‌هایی مانند: زرد، سبز چمنی و یا نارنجی جیغ رنگ های مناسب برای لباس این افراد می باشد ولی رنگهای مات و چرک به هیچ عنوان برای این افراد مناسب نیست.
 2. عدم انتخاب ست لباس هایی با رنگ خنثی: یکی دیگر از نکاتی که افراد با رنگ پوست سبز باید به آن توجه کنند این است که نباید رنگ های خنثی را به تنهایی برای خود انتخاب کنند. اگر چه رنگ هایی مانند: مشکی، خاکی، سفید، کرم و بژ برای افراد با رنگ پوست سبزه مناسب می باشد اما انتخاب آنها به تنهایی مناسب نیست و بهتر است به عنوان مثال: اگر لباس مشکی می پوشند آن را با شال زرد که رنگ شال برای پوست سبزه میباشد، ست کنند.
 3. ترکیب رنگ تیره و روشن: افراد سبزه اگر می‌خواهند که برنزه به نظر بیایند، بهتر است، لباس های روشن و تیره را با یکدیگر ست کنند.

رنگ روسری برای پوست تیره

برای مشاهده و خرید روی عکس کلیک کنید

 • رنگ روسری و شال برای پوست تیره

خانوم  هایی با رنگ پوست تیره هرگز به سراغ رنگ های مات و کدر نروند زیرا بازتابی  که رنگ شال و یا روسری از خود نشان میدهد  درخشش طبیعی پوست را هم از بین  میبرد. به عنوان مثال به جای رنگ طوسی میتوانید به سراغ زرد روشن - آبی  کاربنی و یا رنگ موشی بروید. رنگ های ارغوانی و بنفش هم زیبایی شما رو چند  برابر میکند.

اینها قوانین مهمی برای انتخاب شال و روسری متناسب با  رنگ پوستتان است که اگر به آن اهمیت میدهید باید به ان توجه کنید و یادآور  میشوم که شال و روسری پیشتر از دیگر لباس هایتان دیده میشود. پس با رعابت  این قوانین به سراغ بهترین شال و روسری بروید و زیبایی خودتان رو دو چندان  کنید