یکی از نکاتی که خانوم ها دائم باید به یاد داشته باشند گزینش بهترین مدل  برای شال و روسری به غیر از لباس است و دلیلش هم اینه که شال و روسری مناسب  باعث میشه بقیه اجزای لباس جذاب تر بشه و اغلب به رویت بیاد. اگر از اون  دسته از خانوم هایی هستید که فکر میکنین شال و روسری فقط یک پوشش برای  موهاست سخت در اشتباهید . زیرا باید توجه داشته باشید شال و روسری نه تنها  در ایران بلکه در تمام کشورهای دنیا علی الخصوص کشور های اروپایی که برای  حجاب سر اهمیت زیادی قائل نیستند شال و روسری یه نوع استایل و زیبایی به  حساب میاد. در ادامه برای برگزیدن شال و روسری پسندیده با ما باشید...

انتخاب بهترین شال و روسری

  • شال يا روسری

اولین نکته باید بدانید که به دنبال شال هستید یا روسری؟ بعضی خانوم ها با روسری راحت تر هستند و بعضی هم با شال احساس راحتی بیشتری میکنند پس باید ببینید شما در کدام دسته قرار دارید؟ برای خرید شال امدید؟ یا خرید روسری ؟

نکات مهمی که برای انتخاب شال یا روسری باید در نظر گرفته بشه گزینه هاییست چون : سر نخوردن روسری یا شال - رنگ روسری یا شال - راحت بودن روی سر و ... که باید به آن دقت شود.

انتخاب بهترین شال و روسری

  • طرح و رنگ شال و روسری

تنوع بسیار زیادی در شال و روسری در طرح و رنگ آن وجود دارد پس بنابراین انتخاب رنگ و طرح بسیار اهمیت دارد.

این تنوع هم خوبی دارد هم بدی خوبیش اینه که دست خانوم ها در انتخاب باز است و بدیش هم مشکل پسند کردن خانوم هاست که تصمیم گیری رو سخت تر میکنه. پس باید به سلیقه خودتون دقت زیادی کنید و طبق سلیقه خودتون شال یا روسری مورد علاقه خودتون رو خریداری کنید.


طرح هاي سنتي : طرح هاي همراه با بته ، گل و یا شال و روسری های با ریشه های بزرگ و... كه مناسب بانوان مسن تر است.
طرح هاي مدرن : مثل چهارخانه ، براق ، نقاشی ، زنجيري , ژاکارد و كمربندي و...
تك رنگ : شال يا روسري های تک رنگ اصولا از جنس نخ است که رنگهای آن مناسب همه است که هر خانومی با هر سنی میتواند آن را به سر کند.

انتخاب بهترین شال و روسری

  • جنس شال يا روسری

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه خاصی شود جنس شال و روسری است :

شال و روسری نخ : جنس نخي زير مجموعه ي پارچه پنبه اي است که شستشوی آنها راحت است. همچنین مناسب فصل گرما و تابستان است زیرا هم خنک و هم گرما را از خود عبور میدهد و از روی سر هم سر نمیخورد و به راحتی هم اتو میشود و به همین دلیل خانوم هایی که به دنبال شال و روسری راحت هستن گزینه ی نخی رو انتخاب میکنند .
 
شال و روسري حرير : خنک - سبک - لطیف - نازک و لخت است.به راحتی سر میخورد و قیمت آن هم نسب به شال و روسری نخی گران تر است. به دلیل تنوع در طرح و زیبایی در جنس پارچه بسیار مناسب مهمانی ها و مجالس شبانه است.

شال و روسري ساتن : این نوع پارچه ای براق و سطحی صاف دارد که بعضی از انها پشت ماتی دارند . ارزان تر از روسری های ابریشمیست و بیشتر در مجالس رسمی و عروسی ها کاربرد دارد.

شال و روسري ابريشم : هم جنس خوبی دارند و هم لطیف و سبک هستند , دیرتر چروک میشوند , گران قیمت هستند , مناسب مجالس و مهمانی ها و همچنین مناسب برای هر چهار فصل.

انتخاب بهترین شال و روسری

  • كيفيت ظاهري شال و روسری

لازم به ذکره برای خرید شال و یا روسری برای خودتون باید بیشتر از مد روز بودن و ... به راحتی خودتان توجه کنید . و اگر به دنبال خرید یک روسری برای هدیه هستید سلیقه فروشنده رو فراموش کنید و فقط سلیقه شخص رو در نظر بگیرید.

  • قيمت و قواره شال و روسري

قیمت شال یا روسری بسته به تک فروشی یا عمده و محل فروشگاه ها متفاوت است ... اما از لحاظ جنس و کیفیت تفاوت چندانی با هم ندارند به عنوان مثال ممکن است یک شال و روسری رو در یک فروشگاه به قیمت 150 هزار تومان بخرید و در بیرون همان فروشگاه یک دست فروش همان جنس و مدل و کیفیت رو با قیمت 50 هزار تومان به فروش برساند.

قواره شال و روسری هر چقدر بزرگتر باشد بهتر است و راحت تر روی سر قرار میگیرد. مگر آن که بزرگی آن مناسب فصل گرما نباشد که البته در روسری های نخی صدق نمیکند.
سايز مناسب روسري 90 سانت و شال 60 الی 70 سانت عرض در 180 سانت طول مي باشد.
اما پيشنهاد ما براي شال عرضي حدود 80 تا 1 متر و روسري قواره ايي حدود 100 تا 110 می باشد.
اما توجه داشته باشید اندازه و قواره روسری سلیقه است.