استفاده  از روسری روشی ساده و مقرون به صرفه برای اصلاح هر لباس است ، اما  دانستن  چگونگی پوشیدن روسری گاهی اوقات مشکل است. بسته به فصل یا لباس  ممکن است بخواهید سبک متفاوتی را انتخاب کنید. بیاموزید چگونه روسری مناسب  را برای هر موقعیتی انتخاب کنید و بپوشید.

 انتخاب روسری مناسب

روسری  ها از پارچه ها و سبک های مختلفی برخوردار هستند ، بنابراین نیاز است بر  اساس آب و هوا و کمد لباس خود مطمئن شوید که روسری مناسب را انتخاب کرده  اید. قبل از استفاده از روسری سه سوال از خود بپرسید:

 • آیا برای انجام یک کارکرد عملی به روسری نیاز دارم؟ به عنوان مثال ، آیا لازم است شما را گرم نگه دارد یا از شما در برابر آفتاب محافظت کند؟
 • قصد دارم روسری را در چه روزی بپوشم؟ این  امر به ویژه از آن جهت مهم است که اگر قصد دارید روسری را به عنوان لوازم  جانبی کت و شلوار بپوشید ، یک روسری گرم زمستانی احتمالاً بهترین گزینه نیست.
 • آیا لازم است که روسری به اندازه کافی بلند یا پهن باشد تا بتوان آن را بست و یا مدل آن را پوشاند ؟ برخی از مدهای روسری برای درست بسته شدن به روسری های بلند تر نیاز دارند.

خريد روسري اينترنتي ارزان

 چگونه روسری بپوشیم

روسری ها لوازم جانبی عالی لباس خانومها در هر فصلی است. ظاهر شما بسته به نوع روسری و نحوه پوشیدن آن متفاوت خواهد بود.

 پوشیدن روسری در آب و هوای گرم

اگر در روزهای گرم بهار و تابستان قصد دارید روسری بپوشید ، روسری سبک و مات را انتخاب کنید که سر شما را سنگین نمی کند. اما در حالی که هر رنگی کارساز است ، روسری های سبک و روشن بهترین گزینه برای افزودن به کمد لباس شما هستند.

 • اگر لباس کوتاه و شلوارک و تی شرت را میپوشید، کافی است یک شال بلند را به دور گردن آویزان کنید و آن را نپیچید و گره نزنید. 
 • برای  ظاهری کاملاً خنک ، روسری بلند را یکی دو بار به دور گردن خود بپیچید ،  اما حلقه را بکشید تا در یک دایره گسترده قرار بگیرد ، نه اینکه نزدیک  گردنتان باشد. پوشیدن روسری بی نهایت نیز همین ظاهر را تحقق می بخشد.

خريد روسري اينترنتي ارزان

هنگامی  که نور خورشید میزند یا باد شروع به وزیدن می کند ، می توانید برای محافظت از سر ، گردن و صورت در مقابل عناصر ، روسری بپوشید. اگر از روسری  مربعی استفاده می کنید ، آن را از وسط تا کنید تا یک مثلث ایجاد کنید ، سپس  روسری را روی سر خود بکشید و ضلع بلند مثلث رو به جلو باشد ، نوک آن نیز رو به عقب باشد. دو سر ضلع بلند مثلث را از پشت گردن خود به هم گره بزنید. برای دستیابی به همان مزیت در حالی که از یک روسری بلند  استفاده می کنید ، روسری را روی سر خود قرار دهید و دو انتهای روسری را جلوی شانه های خود آویزان کنید. سپس یک انتهای روسری را تا انتهای گردن خود بپیچید تا به کمک آن بتوانید روبند را در جای خود ثابت نگه دارید.

همچنین بخوانید:
شش ویدئو آموزش بستن شال و روسری

برخی از روسری های بلند یا پهن به عنوان پوشش تابستانی یا باند برای پوشاندن سر بعد از شنا استفاده میشوند. کافی است روسری را به دور سر خود بپیچید و ببندید.

 پوشیدن روسری در هوای سرد

وقتی هوا سرد است ، روسری راهی عالی برای گرم ماندن است. روسری را از جنس کلفت پشم یا پشم گوسفند انتخاب کنید ، سپس روسری را به  نزدیک سر و گردن خود بپیچید تا از ورود باد و برف جلوگیری کند. می توانید یک روسری بلند زمستانی را از وسط تا کرده و دور گردن خود بپیچید. انتهای آن را گره بزنید تا روسری ثابت بماند. قبل از گره زدن روسری ، می توانید با بستن یک روسری به دور گردن خود ، یک شکل روسری به سبک فوق العاده زیبا ایجاد کنید. روسری را میتوانید هر طور که دوست دارید مثلا تنگ یا گشاد بپوشید و بسته به سلیقه شخصی خود ، می توانید روسری را داخل کت زمستانی و یا بیرون ان قرار دهید.

خرید روسری زمستانه

خرید روسری زمستانه

خرید روسری زمستانه

 پوشیدن روسری به عنوان اکسسوری

معمولاً هنگام پوشیدن روسری در هوای گرم ، آن را به عنوان لوازم جانبی به حساب میاورند. اما ، هنگامی که در هوای سرد روسری به سر می کنید ، گاهی اوقات به عنوان یک وسیله جانبی ، و گاهی نیز یک لباس برای کمک به گرم نگه داشتن شما به حساب میاید.

همچنین بخوانید:
انتخاب بهترین شال و روسری متناسب با رنگ پوست

روسری ابریشمی و کمان های Pussycat  :

 • اگر بیشتر از اینکه گرم بمانید به دنبال شیک و افسانه به نظر رسیدن هستید ، به استفاده از روسری ابریشمی که در داخل کت پشمی شما بسته شده فکر کنید. همچنین روسری را که به دور گردن خود پیچیده اید میتوانید انتهای آن را جلوی شانه خود آویزان کنید. در همان نقطه که خط گردن بلوزتان است ، به صورت کمانی گره بزنید که به آن کمان های Pussycat میگویند (مانند تصویر زیر). سندی دومونت ، معمار تصویر ، پیشنهاد می کند که زنان "کمان های پاسی کات را به روش  فرانسوی می پوشند: مطمئن شوید که هر چهار قسمت کمان به یک اندازه آویزان  هستند."

گره زدن روسری

روسری های ابریشمی مربعی :

 اگر در یک مراسم خاص شرکت می کنید و می خواهید جذاب ترین شکل ممکن را با هم جمع کنید ، با دنبال کردن این روش ساده ، روسری مربع و ابریشمی خود را  به روش "درست" گره بزنید :

 • یک روسری مربع شکل را به صورت مورب جمع کنید تا به صورت مثلث درآید. 
 • انتهای پهن (ضلع بلند مثلث) را مرتباً روی خود تا کنید تا یک باند باریک تشکیل شود. 
 • روسری تا شده را روی گردن خود قرار دهید تا یک انتهای آن از سر دیگر بلند باشد. 
 • انتهای بلند را روی انتهای کوتاه بیاورید و آن را از طریق حلقه بکشید. 
 • این مرحله را تکرار کنید. 
 • سفت بکشید و یا در کنار یا مرکز گردن بپوشید. 

 سایر ایده های روسری

از  آنجا که روسری ها همه کاره هستند ، ممکن است بخواهید تمام روش هایی را که  شرکت ها برای استفاده از محصولات خود پیشنهاد می دهند بدانید. برخی از هوشمندانه ترین ایده ها عبارتند از:

 •  Liscaro : این روسری ها در انتهای خود دارای یک بست دایره مانندی هستند تا یک ظاهر شیک را به ارمغان بیاورند. از بسته بندی مو (گیره و ...) و بند تا لوازم جانبی کیف ، تقریباً با این روسری ها می توانید هر کدام را ست کنید.
 • Diner Wear Cravaat : یک نوع روسری است که به محافظت از لباس در برابر کثیفی هنگام غذا خوردن کمک می کند. به جای فرو بردن یک دستمال در بلوز ، کافی است یک روسری شیک و ضد لک به دور گردن خود بپیچید. لباس شما تمیز باقی خواهد ماند حتی اگر از آن دسته از خانم هایی باشید که همیشه غذا را میریزد. به علاوه ، در این روند فوق العاده به نظر خواهید رسید.
همچنین بخوانید:
شال و روسری ماه تولد من چه رنگیه ؟

 آموزش بستن روسری

بعضی از افراد با خواندن یاد می گیرند ، در حالی که دیگران با دیدن یا انجام کار یاد می گیرند. اگر  از نحوه بستن روسری کاملاً مطمئن نیستید ، از یکی از دوستانتان کمک  بخواهید یا به دنبال فیلم هایی باشید که بتوانند شما را در این روند  راهنمایی کنند. روسری ها به  قدری همه کاره هستند که تقریباً هیچ راه "غلط" برای پوشیدن آن وجود ندارد  ، بنابراین تجربه ای زیبا و سبک های مختلف را تجربه کنید.


هر سوالی در مورد شال و روسری ها داشتید حتما در واتساپ با ما در میون بزارید. خوشحال میشیم بتونیم راهنماییتون کنیم . برای این کار بر روی شماره روبرو کلیک کنید تا مستقیما وارد واتساپ ما بشید 09911264701