در این مقاله از  فروشگاه اینترنتی شال و روسری بانو کده  تصمیم گرفتیم اموزش های تصویری بستن شال و یا روسری با روش های نوین و مختلف بر روی سر و یا گردن را با کلیپ های تصویری اموزش بدیم , پس در ادامه با ما باشید...

 ما به کمکتان آمده ايم تا روش هاي متعدد و زيباي بستن شال و روسري مجلسي را به شما بياموزيم, همه ما دوست داريم که هم بتوانيم بهترين شال و روسري را انتخاب کنيم و هم بتوانيم آن ها را به شکلي مناسب بر سر کنيم تا هم زيبايي خودمان به چشم بيايد و هم زيبايي پوششي که بر روي سرمان قرار دارد..

چرا يادگيري بستن شال و روسري مجلسي مهم است؟

قبل از بيان هر گونه آموزشي در زمينه نحوه بستن شال و روسري مجلسي، بهتر است با دلايل آن آشنا شويد:

 • زماني که موفق شده ايد روسري يا شالي مجلسي بخريد، اما نحوه بستن آن را نمي دانيد به جرات مي توان گفت  که پولتان را هدر داده ايد.
  چون يکي از دلايل زيبايي چهره ظريف و زنانه شما، نحوه استفاده شما از لباس هاي مختلف، مخصوصا شال و روسري است؛ چرا که چهره, شخصيت اصلي هر فرد را نشان مي دهد و در حقيقت بيانگر هويت اوست. پس چه بهتر که يک بانو اين زيبايي و هويت زنانه خود را با روش هاي نادرست بستن شال و روسري مجلسي بر هم نريزند.
 • از طرفي روسري يا شال، يکي از پوشش هايي است که بيش از هر لباس ديگري نشان دهنده مرتب و شاداب بودن يک بانو است؛ پس بهتر است که بانوان، نحوه بستن شال و روسري مجلسي را به دلايلي که شمرده شد ياد بگيرند.
ما 12 ویدئو بستن شال و روسری را از سایت معروف adnilaanis که برای ایران بسته هست براتون اماده کردیم تا با خیال راحت و بدون محدودیت بتونین آموزش هاشون رو ببینید


برخي از روش هاي بستن شال و روسري مجلسي

در ادامه برخي از روش هاي زيباي بستن شال و روسري مجلسي را به شما بانوان عزيز آموزش مي دهيم.

طرز بستن شال روي سر به شکل گل:

 • سوال ابتدايي که در اين رابطه مطرح مي شود اين است که اين مدل بستن شال و روسري بيشتر مناسب چه مجالس يا مکان هايي مي باشد؟ جواب اين است که اين مدل آموزش بستن شال بيشتر مناسب مجالس و دورهمي هاي خودماني و زنانه است.
  اين گونه بستن شال و روسري به دليل شکل خاصي که دارد بهتر است در مجالس ساده تر مورد استفاده قرار گيرد. اما اگر مي خواهيد از اين مدل براي مراسمات و مجالس رسمي تر نيز استفاده کنيد، بهتر است پوشيدن پيراهن بلند با يقه بسته را به هيچ عنوان فراموش نکنيد.
   چرا که مدل بستن شال به شکل گل بر روي سر، گردن شما را نمي پوشاند و باعث مي شود شما لاغرتر ديده شويد؛ پس شما با پوشيدن لباس بلند و يقه دار مي توانيد توجه بيننده را به ديگر نواحي بدن جلب کنيد نه فقط سر و گردنتان.

سوال اصلي درباره اين نوع بستن شال و روسري اين است که اين مدل چگونه بسته مي شود؟

بهتر است اين مدل را با شال درست کنيد.
ابتدا شال را از قسمت جلوي سر کمي به داخل تا کنيد؛ دقت کنيد اندازه شال از دو طرف سرتان به يک اندازه آويزان شده باشد.
 هر دو گوشه شال را به پشت گردنتان ببريد و آن ها را با يک سنجاق به هم وصل کنيد؛ سپس آن ها را به سمت بالاي سرتان بياوريد و دوباره به هم وصل کنيد، اما اين دفعه بدون سنجاق. شال را تو در تو به هم بپيچانيد؛ بعد آن را با حرکتي دوراني به شکل گل درآوريد و با يک سنجاق بر روي سرتان نصب و محکم کنيد.

بسياري از ما بانوان فکر مي کنيم که يکي از سخت ترين کارها هنگام خريد يک روسري زيبا و مجلسي انتخاب صحيح از ميان تعداد زيادي طرح و رنگ است؛ اما در حقيقت بايد بگوييم که شما با انتخاب روسري يا شال، نصف راه را رفته ايد و نصف ديگر آن هنوز باقي مانده است. نصف باقي مانده راه نحوه بستن شال و روسري مجلسي مي باشد.

بستن شال و روسري مجلسي بر روي گردن

 • يکي از مدل هاي بستن شال و روسري که امروزه بسيار مرسوم است، بستن آن ها بر روي گردن مي باشد. البته امروزه اين کار درباره شال منسوخ شده و بيشتر بر روي روسري اعمال مي شود.
  از اين مدل بستن روسري مجلسي در همه مراسم ها مي توان استفاده کرد چه مجالس رسمي و چه مجالس خودماني.
  بستن شال و روسري مجلسي بر روي گردن، کار بسيار آساني است؛ فقط کافيست طبق عادت هميشگي خودتان، روسري را از وسط تا کرده  و بر روي سرتان قرار دهيد؛ سپس قسمتي را که در پشت شما قرار گرفته، يعني انتهاي روسري را به سمت جلو هدايت کنيد. بايد گوشه روسري از روي يکي از شانه ها آويزان باشد؛ اکنون به کمک دو گوشه که بلا استفاده مانده اند، روسري را گره مي زنيم البته در جلوي گردن.
  اين نوع بستن شال و روسري مجلسي باعث مي شود که زيبايي شما بسيار چشمگير شود.
  يکي ديگر از مزاياي اين مدل، به چشم آمدن زيبايي هر چه تمام روسري شماست؛ چرا که يک طرف آن بدون هيچ گرهي بر روي شانه شماست و طرح روسري کاملا هويداست.
  به اين نحوه بستن روسري نام مدل رستا (در سريال دل) نيز اطلاق مي شود که مورد پسند بسياري از جوانان است.

بستن شال و روسري مجلسي افراد چادري

 • بسياري از افراد چادري از استفاده از شال در زير چادر پرهيز مي کنند، چرا که اين کار ظاهر آن ها را بسيار نامرتب و ژوليده نشان مي دهد که البته اين موضوع صحيح نيز مي باشد.
  افراد چادري بهتر است براي مرتب بودن از روش هاي متعدد آموزش بستن روسري استفاده کنند؛ البته نه اين که کلا از شال استفاده نکنند، بلکه توصيه ما براي هر چه زيباتر و جذاب تر ديده شدن، استفاده از روسري مي باشد.
  افراد چادري بايد از روسري هاي قواره بزرگ استفاده کنند؛ اين امر دو علت دارد:
 • يکي اين که با روسري هاي کوچک نمي توان حجاب کامل را رعايت کرد؛ پس براي حفظ حجاب کامل، روسري هاي بزرگ بهتر و مناسب ترند.
 • دليل دوم براي استفاده از روسري هاي قواره بزرگ اين است که روسري هاي کوچک زماني که در زير چادر استفاده مي شوند، جمع شده و چروک مي شوند و به نوعي بر روي هوا معلق مي مانند و اين امر، ظاهر شما را کاملا شلخته نشان خواهد داد.
  يکي از مناسب ترين روش هاي مدل بستن روسري بستن آن در يک طرف صورت با استفاده از گيره هاي مخصوص روسري است.
   بدين گونه که روسري را مثل هميشه بر سر مي کنيد؛ سپس يکي از گوشه هاي روسري را گرفته و وسط آن را به کنار گوشتان با يک گيره وصل مي کنيد.
   افرادي که چادري هستند با اين گيره ها آشنايي کافي دارند. انواع و اقسام مختلف و زيباي آن ها در بازار يافت مي شود.

در اولین ویدئوی آموزشی بهاره صیاد بستن توربان به شکل گل را با استفاده از شال به شما اموزش میده :


در ویدئوی زیر بستن شال و یا روسری بر روی گردن به روش های مختلف اموزش داده شده است:


در این ویدئو روش های مختلف بستن روسری البته به روش های خاصی که در ایران مرسوم نیست را یاد میگیرید:


در ویدئوی آموزشی زیر طریقه صحیح بستن روسری برای بانوان چادری را یاد میگیرید:


در ویدئوی آموزشی زیر بستن روسری به سبک رستا در سریال دل را یاد میگیرید:


در ویدئوی اموزشی زیر بستن روسری بدون گیره را یاد میگیرید:در زیر نمونه عکس هایی از بستن شال و روسری به روش های مختلف را میبینید:

مدل بستن شالمدل بستن شال

مدل بستن روسری

مدل بستن روسری

اموزش بستن شال و روسری مجلسی

بستن روسری مجلسی

اموزش بستن روسری مجلسی

بستن روسری مجلسی

اموزش بستن روسری مجلسی

بستن روسری مجلسی

اموزش بستن روسری دخترانه

بستن روسری دخترانه

اموزش بستن شال

بستن شال