زیور آلاتکمی صبر کنید...

برای خانم هایی که هیچ علاقه ای به استفاده از طلا ندارند و یا خانم  هایی که در این اوضاع پولی برای خرید طلا ندارند اما تنوع طلب و بسیار خوش  سلیقه هستند استفاده از بدلیجات یک پیشنهاد عالیست که تغریبا میتوان گفت 80  درصد گوشواره ها و دستبند ها و انگشتر هایی که خانم ها در مراسم به خود  میبندند جزء بدلیجات هستند و فرقی از لحاظ ظاهر با طلا و نقره ندارند.
اکثر بدلیجات موجود در بازار از جنس های برنج - استیل و یا تیتانیوم است...

استیل

استیل یک فلز با  کیفیت با مقاومت بالا و درخشندگی زیاد است.جنس عالی , عمر طولانی , کمتر خش  دار میشود و نسبت به طلا و نقره حساسیت کمتری ایجاد میکند و این خود یک  مزیت بسیار عالیه جنس استیل است. علاوه بر این مزیت عالی، این فلز کمتر  دچار خش می شود و عمر طولانی هم  دارد.

برنج

برنج  به دلیل انعطاف پذیری و درخشندگی ای که دارد با ان میتوان بسیاری از  زیورآلات و بدلیجات پر نقش و نگار را ایجاد کرد. در صورت استفاده درست  درخشندگی آن تا مدت ها حفظ میشود ولی برای بعضی از پوست ها ممکنه حساسیت  ایجاد کند که جای نگرانی نیست فقط برای بعضی پوست ها اینگونه است البته به  شرطی که 24 ساعت روز آن را به خود نبندید.
تیتانیوم

درخسندگی  تیتانیوم بیشتر از فلز و برنج است به همین دلیل به آن طلای سفید هم  میگوند. تنوع زیور آلات و بدلیجات آن مانند برنج و استیل بسیار زیاد است و  دست خریدار را در انتخاب باز میگذارد و یک مشکلی که دارد حساسیت پوستی آن  است که میتواند برای بعضی حساسیت پوستی ایجاد کند که باز هم جای نگرانی  نیست.

چکار کنیم تا بدلیجات رنگ خود را از دست ندهند؟

آب و هوا

بعضی  بدلیجات و زیورآلات نباید خیس شوند و یا با آن به حمام بروید یا ظرف  بشورید و اگر خیس شدند به سرعت آن را خشک کنید. آن را با سرکه و الکل و ...  تمیز نکنید و مواظب باشید عطر و ادکلن به آن نخورد. زیاد در معرض هوا بودن  هم میتواند روی بدلیجات تاثییر بگذارد اما نگران نباشید وقتی از آن  استفاده نمیکنید میتوانید آن را در یک پک در بسته یا یک جعبه جواهرات قرار  دهید تا هوا نگیرد و رطوبت به آن وارد نشود. برای مناطقی که رطوبت زیاد است  میتوانند از ژل سیلیکا استفاده کنن و آن را در جعبه جواهرات قرار دهند که  باعث میشود رطوبت را جذب کند .

مواد شیمیایی

برخورد  بدلیجات با لاک , روغن , مایع ظرف شویی و دیگر مواد شیمیایی باعث تغییر  رنگ آن میشود و حتما قبل از انجام این کارها بدلیجات خود را در بیاورید تا  خیالتان راحت باشد.

فلزات دیگر در کنار هم

بدلیجات با جنس های مختلف را سعی کنید در کنار یک دیگر قرار ندهید چرا که ممکن است به دلیل واکشن های شیمیایی تغییر رنگ دهند.