مانتو یکی از پوشش های مهم خانم های ایرانی است که در مدل ها و رنگ های متنوع تولید و روانه بازار می شود. هر ساله با توجه به مد سال، مانتوهای مختلفی به همراه شال و روسری های زیبا ترن می شوند. یک خانم شیک پوش ایرانی باید بداند که نحوه ست کردن مانتو با شال و روسری چگونه است. یکی از مهم ترین قواعد در این کار، اطلاع کامل از علم ست کردن رنگ ها و طرح های گوناگون است.
اگر شما هم دوست دارید همیشه طبق مد و شیک پوش باشید تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا اصول ست کردن مانتو با شال و روسری را بیان کنیم.

ست کردن رنگ‌ مانتو با شال و روسری

هزاران رنگ وجود دارد که در دنیای مد و لباس استفاده می شود. تمامی رنگها در صورت استفاده درست و کاربردی زیبا و چشم نواز هستند. اگر اصول ست کردن مانتو با شال و روسری را به خوبی بدانید می توانید ست های جذاب و متنوعی را به وجود بیاورید. شناخت دقیق اصول رنگ شناسی و به کار بردن کمی سلیقه کمک می کند تا ست کردن مانتو با شال و روسری کار چندان مشکلی نباشد. بلکه همواره به شیک پوشی و جذابیت شناخته شویم.

اصول ست کردن مانتو با شال و روسری

افرادی که با دایره رنگ آشنا هستند به خوبی از ترکیب رنگها و تاثیر آنها بر یکدیگر آگاهی دارند و به آسانی می توانند ست های زیبایی را در هنگام ترکیب لباس ها ایجاد کنند. روانشناسی رنگ ها نیز بر زیباتر به نظر رسیدن موثرند. بنابراین با کمی آگکاهی از چرخه رنگ می توانید انواع مانتو را با شال و روسری ست کرده و طبق مد باشید.

ست کردن مانتو آبی با شال و روسری

رنگ آبی یکی از رنگ های پرطرفدار در بین خانم ها به خصوص در فصل تابستان است. این رنگ زیبا، آرام بخش است و در چرخه رنگ در دسته رنگ های سرد قرار می گیرد. آبی از ترکیب های مختلفی تشکیل می شود. از آبی آسمانی کم رنگ گرفته تا آبی سورمه ای که می توانند در ست کردن مانتو با شال وروسری به کار برده شوند. هنگامی که از رنگ آبی در مانتو استفاده می کنید، بهتر است رنگ های متضاد را در شال و روسری به کار ببرید.

استفاده از شال نارنجی مکمل خوبی برای مانتوی آبی است. ترکیب آبی و زرد نیز ست دوت داشتنی بسایری از خانم های جوان است. با کمی سلیقه می توانید ترکیبات جذابی را در پوشش خود ایجاد کنید. اگر به دنبال استایل جذاب‌تری هستید، توصیه می شود از رنگ‌های مکمل آبی مانند قرمز، نارنجی، زرد لیمویی و خردلی استفاده کنید. در ادامه با چند نمونه از ترکیب مانتو آبی با انواع روسری هایی که می توانید استفاده کنید، آشنا می شوید.

شال و روسری برای مانتو آبی

برای مشاهده و خرید بر روی عکس کلیک کنید

ست کردن مانتو طوسی با شال و روسری

در سال جدید رنگ طوسی را در بسیاری از لباس ها و اشیا می بینیم. به این علت که طوسی به عنوان رنگ سال ترند شده است. طوسی از ترکیب دو رنگ سیاه و سفید به دست می آید که در دسته رنگ های خنثی قرار می گیرد. به همین جهت می توان انواع رنگها را در کنار طوسی به کار برد. هر رنگی در کنار طوسی خود را بیشتر نشان می دهد. رنگ طوسی در طیف های مختلفی مانند طوسی سرد و طوسی گرم تقسیم بندی می شود که در هنگام ست کردن لباس باید به آن توجه کرد. 

طیف‌های طوسی که در آن مقداری خاکی، کرم یا بژ به کار رفته، طوسی گرم محسوب می‌شوند. به طور کلی اگر طوسی مایل به طلایی باشد، گرم و اگر مایل به نقره ای باشد، سرد است. بنابراین نکته ای که در ست کردن مانتو با شال و روسری مهم است، توجه به طیف رنگی طوسی می باشد. 

اگر مانتوی شما طوسی گرم است، بهتر است از شال هایی استفاده شود که رنگ های سردی مانند سبز و آبی دارند. در مقابل اگر از طوسی سرد در مانتو استفاده می کنید، از شال و روسری های گرم مانند قرمز و نارنجی یک ست جذاب درست کنید. ترکیب مانتو طوسی با شال زرشکی، صورتی، زرد، مشکی و سفید بسیار جذاب و زیبا می شود و از شما یک خانم شیک پوش می سازد.

شال و روسری برای مانتو طوسی

برای مشاهده و خرید بر روی عکس کلیک کنید

ست کردن مانتو به رنگ سفید

مانتو سفید یکی از آن انتخاب های جسورانه برای خانم ها در تمامی سنین است که در فصل تابستان پرکاربرد و چشمگیر می باشد. این رنگ از مانتو را می توان با انواع شال ها و روسری ها ست کرد. از استایل خیابانی گرفته تا مراسم رسمی سفید، رنگ خیره کنندهای که موجب می شود بدرخشید. بنابراین هنگامی که از مانتوی سفید در استایل خود استفاده می کنید، سعی کنید در انتخاب شال و روسری دقت بیشتری داشته باشید.

چرا که با مانتو سفید بهتر است از شال های مشکی استفاده نکنید. برای ایجاد ترکیبی جذاب و درخشنده سعی کنید از شال و روسری هایی استفاده کنید که کمی سفید در آنها به کار رفته است. از آنجایی که سفید یک رنگ خنثی محسوب می شود، می توانید آن را با رنگ‌های روشن و پاستیلی ست کنید. استفاده از روسری های سبز، لیمویی، آلبالویی، فیروزه ای و بنفش روشن می تواند با مانتو سفید یک ترکیب فوق العاده شود.

شال و روسری برای مانتو سفید برای مشاهده و خرید بر روی عکس کلیک کنید

ست کردن مانتو قرمز با شال و روسری

قرمز گرم ترین رنگ در چرخه رنگهاست که در بسیاری از لباس ها به کار می رود. این رنگ درخشان، پرانرژی و جذاب است که خانم های زیادی علاقه مند به آن هستند.

یکی از رنگهایی که می تواند با مانتو قرمز بدرخشد، رنگ سبز است. رنگ قرمز و سبز مکمل یکدیگر هستند. در نتیجه ست کردن مانتو با شال و روسری سبز انتخاب درست و هوشمندانه ای است. استفاده از شال و روسری سورمه ای، زرد و مشکی نیز در کنار مانتو قرمز نیز یک استایل خاص و شیک پدید می آورد. استفاده از اکسواری های قرمز می تواند استایل شما را برای خاص بودن تکمیل کند.

روسری برای مانتو قرمز

برای مشاهده و خرید بر روی لینک زیر کلیک کنید

ست کردن مانتو سبز با شال و روسری

اگر قصد دارید یک مانتوی سبز رنگ را با شال و روسری ست کنید، بهترین ترکیب استفاده از رنگ قرمز است. چرا که این دو رنگ همدیگر را کامل می کنند. البته رنگ سبز در طیف های مختلفی می باشد که جزو رنگ های اصلی بوده و در دسته رنگ های سرد قرار می گیرد. اگر مانتوی شما سبز پاستیلی است می توانید از رنگ های پاستیلی ملایم مانند بنفش پاستیلی در شال و روسری خود استفاده کنید و یک استایل متفاوت را رقم بزنید! 

شال و روسری برای مانتو سبز

برای مشاهده و خرید بر روی عکس کلیک کنید

استفاده از رنگ زرد یا شال هایی با طرح های زرد و قرمز نیز در کنار مانتو سبز هارمونی زیبایی دارد که شما را خاص جلوه می دهد. با کمی درایت و الکو برداری از طبیعت می توانید ترکیبات رنگی جذابی را برای ست کردن مانتو با شال و روسری به کار ببرید. به طور مثال سبز و بنفش یکی از آنهاست.

شال و روسری های طرحدار و ساده را با مانتو ست کنیم

یکی دیگر از مواردی که در ست کردن مانتو با شال و روسری بسیار مهم است، طرح دار بودن یا نبودن پارچه است. قانون کلی این است که اگر مانتوی شما ساده است می توانید از شال و روسری های طرحدار استفاده کنید و در صورت طرحدار بودن مانتو باید شال های ساده را انتخاب کنید.

یکی دیگر از استایل های جذاب که این روزها بیشتر آن را می بینیم، استایل مونو کروم است. این ترکیب بسیار ساده ولی بسیار جذاب است که بیشتر در سبک مینیمال استفاده می شود.استایل مونوکروم در واقع استفاده از یک رنگ در طیف های مختلف است. به طور مثال شما یک مانتوی آبی دارید که می توانید از شلوار آبی تیره و شال آبی روشن تر از مانتو یک استایل خاص بسازید. 

 نحوه ست کردن مانتو با شال و روسری شاید کمی شخصی و سلیقه ای به نظر برسد اما یک قانون اصلی وجود دارد و آن هم قانون رنگ هاست. برای ایجاد هارمونی در ترکیب رنگ های استایل خود باید اطلاعات لازم را داشته باشید. تمامی طراحان لباس به خوبی با این قوانین و قواعد آشنایی دارند و توانایی خود را برای بازی با رنگ ها به کار می برند.

اگر تمایل به استفاده از پارچه های طرحدار در استایل خود دارید، فراموش نکنید که به طور کلی استفاده از طرح های ریز بهتر از طرح های درشت است. اگر می‌خواهید شال و روسری طرحدار شلوغ را با یک مانتوی طرح‌دار استفاده کنید، بهتر است رنگ‌های آن‌ها در یک طیف باشند. به عنوان مثال یک مانتو آبی و سفید راه‌راه را با یک شال و روسری طرح‌دار با رنگ های سفید و آبی ست کنید.

ست کردن جنس پارچه مانتو با شال و روسری

شاید باورش کمی سخت باشد که بعد از رنگ ها جنس پارچه نیز در ست کردن مانتو با شال و روسری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در استایل رسمی و مجلسی از پارچه های ظریف و براق بیشتر استفاده می شود و برعکس در استایل خیابانی پارچه های ساده، نخی و کتان کاربرد بیشتریدارند. بنابراین در هنگام ست کردن مانتو با شال و روسری حتما به این نکته مهم توجه کنید.
هنگامی که از مانتو حرید استفاده می کنید بهتر است که شالو روسری شا نیز حریر باشد. با مانتو های نخی و ساده از شال های نخی استفاده کنید. ما نمی توانید یک مانتوی کار شده با پارچه گران قیمت را با یک شال و روسری نخی ارزان قیمت ست کنید. استفاده از جنس پارچه در تکمیل یک استایل فوق العهاده و خاص نکته مهم و قبابل توجهی است. 

نحوه بستن شال و روسری متناسب با مانتو

یکی از نکاتی که در ایجاد استایل زیبا، جذاب و منحصر به فرد موثر است، نحوه بستن شال و روسری متناسب با مانتو است. مدل مانتو و مدل یقه آن به شما نشان می دهد که شال یا روسری خود را چگونه ببندید. اگر مانتویی که می پوشید، طرح‌دار یا کار شده است، بهتر است شال خود را ساده ببندید. در مانتو هایی که یقه حجیم و طرحدار است باید روسری را در پشت گردن ببندید.

توجه کنید، اگر یقه مانتو باز است می‌توانید روسری و شال را روی آن بیندازید. در مانتوهایی با مدل کتی هم می توانید از شال و هم روسری استفاده کنید. اما نکته ای که در زیباتر کردن استایل شما نقش دارد نحوه ست کردن مانتو با شال و روسری و بستن آنهاست. در این صورت می توانید روسری خود را با گره های تزیین شده و خاص مدل بدهید.

نحوه ست کردن مانتو با اکسسواری

ست کردن مانتو با شال و روسری یکی از راه های ایجاد استایل متفاوت و خاص است اما اکسسواری ها یکی از ابزاری هستند که می توانند استایل شما را در شیک بودن تکمیل کنند. استفاده از کیف و کفش و تزیینات لباس همچنین عینک آفتابی و ساعت می تواند استایل بی نظیری را از شما خلق کند.  ست کردن رنگ کیف و کفش با مانتو و شال و روسری نیز قوانین خود را دارد. با کمی سلیقه می توانید شال خود را با کفش خود ست کنید و یک ظاهر شیک و زیبا طراحی کنید.

حرف آخر

برای خلق یک استایل جذاب و گیرا توصیه ما به شما این است که در مرحله اول سعی کنید با خصوصیات رنگها آشنا شوید. این که کدام رنگ ها با پوست شما سازگاری دارند و یا می توانند در ترکیب با یکدیگر شیک و جذاب به نظر بیایند، به شما در نحوه ست کردن مانتو با شال و روسری بسار کمک می کند. به طور کلی الهام گرفتن از هنر ایرانی در طراحی لباس می تواند به خلق استایل های جذاب بینجامد. بنابراین با کمی دانش به راحتی می توانید مانتوهای خود را با روسری های مختلف و متنوع ست کنید و از زیبایی خود لذت ببرید.

منبع : rebrand   tinyurl   bit